Policie je krátká

Zfetovaní řidiči se vyhýbají vězení. Nenechají si vzít krev

zfetovaný řidič neměl řidičák
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Zfetovaní řidiči našli novou fintu, jak se vyhnout vězení. Jednoduše odmítnou krevní trest. Policisté jim tak můžou dát pouze pokutu a sebrat řidičák!

Zfetovaní řidiči si z policie těžkou hlavu nedělají. I když je chytnou zdrogované, vězení se vyhnou. Našli totiž díru v zákoně. A tak nakonec vyváznou při nejhorším jen s pokutou a sebráním řidičáku.
 

Je to jednoduché. Zdrogovaní odmítnout jít na krevní test, odevzdají pouze moč. To policii jako důkaz přítomnosti drog v těle ovšem nestačí. Stopy drog se totiž mohou objevit i týdny po jejich užití. Aby to policie dokázala, potřebuje právě krevní test.
 

"Ministerstvo o tomto problému ví a řeší to na poli odborné diskuze,“ uvedl mluvčí ministerstva dopravy Martin Novák. „V současné době se poslaneckou iniciativou připravuje změna zákona,“ dodává.
 

[IMAGEBOX_789265]Motorkář, který ujížděl policii, vezl na zádech varnu pervitinu

[IMAGEBOX_789265]

Tato finta je mezi zdrogovanými řidiči už celkem rozšířená. "Komu se to stane poprvé, většinou neproklouzne. Známe firmy už ale vědí, jak na to. Teď tu máme tři případy a u dvou z nich to řidiči nejspíš nedokážeme,“ uvádí pražská dopravní policistka.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

hmr s přispěním Hanuše Hanslíka tn.cz / TV Nova