Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Žhář zaútočil zápalnými lahvemi na dům Romů

Neznámý žhář zaútočil dvěma zápalnými láhvemi na domek romské rodiny ze Zdib u Prahy. Fasáda chytla plameny.

Pražská kriminálka pátrá po neznámém žháři, který v neděli ve večerních hodinách hodil dvě zápané láhve na domek, ve kterém bydlí pětičlenná romská rodina, informovala veřejnoprávní televize.

 

"Útočník se netrefil do oken, ale zasáhl lektrický rozvaděč na fasádě, který začal okamžitě hořet. Celá rodina vyběhla ven z domku a pustila se do hašení ohně. Oheň na elektrickém rozvaděči Romové hasili vodou. Elektřina zřejmě ale v domě vypadla a nikomi se nic nestalo. Obecní policie ve Zdibech proto romské rodině věnovala hned dva hasicí přístroje," uvedl vedoucí obecní policie ve Zdibech Luděk Wachtl.
 

 

Romská napadená rodina prý žije už ve Zdibech dlouhá léta. Chovají se slušně. "Vybavení jejich domu patří mezi nejluxusnější v ulici Na Návsi a opravdu s nimi nikdy žádné problémy nebyli, naopak, rodina je velice slušná," doplnil Wachtl.
 

 

Podle policejního mluvčího Prahy-venkov Zdeňka Chalupy byla škoda předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun.
 

 

Okolnosti případu vyšetřuje policie. Neznámý pachatel je podezřelý z pokusu o obecné ohrožení. "Nemáme potvrzeno ani vyloučeno, že by se jednalo o rasově motivovaný čin," řekl Chalupa.
 

 

Vzorky zajištěné na místě činu policisté poslali na rozbor do kriminalistického ústavu. Vyhodnocují stopy zajištěné na místě činu a vyslýchají svědky.

Žháři zaútočili na romskou rodinu ve Vítkově
 

 

V dubnu neznámí žháři hodili zápalné láhve na dům obývaný osmi Romy ve Vítkově na Opavsku. Celý dům okamžitě zachvátil obrovský požár. Dvouletá Natálka utrpěla popáleniny na 80 procentech těla. Dlouhé týdny bojuje popálená holčička o svůj život.


 

 

Před pár dny jí museli lékaři amputovat dva úplně ohořelé prsty. Její stav je podle doktorů velmi vážný. Přestože TV Nova vypsala za svědectví vedoucí k dopadení pachatelů děsivého činu odměnu 100 tisíc korun, policie zatím nikoho nedopadla. Více TADY.Rodina navíc přišla také o dům, který zcela zničily plameny. Na veřejnou sbírku jim lidé poslali statisíce korun.

 

Policie žháře stále nedopadla

sn TN.cz