otrávené panáky

Zlínský soud poslal do vazby Radka Březinu z metanolové kauzy

Zlínský soud dnes začal rozhodovat o osudu dvou obviněných v kauze otráveného alkoholu. Radka Březinu a Tomáše Pantlíka už soudce poslal do vazby. O jednateli Verdany Robertu Sedlaříkovi bude soud jednat v neděli.

Policie zadržela při razii na konci týdne celkem osm lidí. Kromě Březiny byl dalším z nich právě Sedlařík, uprchlý jednatel společnosti Verdana, výhradního distributora Likérky Drak pro Českou republiku. Druhým byl podnikatel Radek Březina, v jehož hotelu Lázně Kostelec se razie uskutečnila. Ten je vyšetřován kvůli údajnému dlouhodobému obchodování s nelegálním alkoholem.


Státní zemědělská a potravinářská inspekce už dříve odhalila v neregistrovaném skladu Verdany lihoviny, které měly etiketu Likérky Drak a obsahovaly smrtící metanol. Poté jednatel Sedlařík zmizel a policie po něm vyhlásila pátrání.


Policie a potravinářská inspekce mezitím dál pokračuje v kontrolách u obchodníků a zabavuje nebezpečné lahve. Několik lahví rumu, které obsahovaly metyalkohol, zajistili policisté na Domažlicku. Další lahve objevila potravinářská inspekce u vietnamských prodejců v Dubí na Teplicku. Originál Tuzemák a Originál vodka obsahovaly velké množství nebezpečného propanolu. Lahve byly označeny etiketou likérky Drak z Chvalčova na Zlínsku, ale kódy na kolcích patřily likérce AB Style z Frýdku-Místku.

 


Policie upozorňuje lidi, aby byli při nákupu alkoholu stále pozorní a prověřili si jeho původ.

 

anš tn.cz / TV Nova