Zločinec na útěku deset let měnil jména i podoby. Teď ho konečně dostali

Nebezpečného uprchlíka, který deset let unikal před spravedlností, dopadli tento týden pražští policisté. Muž často měnil nejen místa, kde přebýval, ale i jména, doklady, a dokonce i vizáž.

Osudnou se uprchlíkovi Zdeňku Grosertovi stala nakonec schůzka v restauraci na starém terminálu ruzyňského letiště. Evidentně vůbec netušil, že ho, tentokrát pod jménem Safet Muslimovič, od začátku sledují pražští kriminálisté. Ti si na samotné zatčení nebezpečného recidivisty raději zavolali zásahovou jednotku cizinecké policie se samopaly
 

Dopadený uprchlík byl policejním zásahem naprosto překvapen. Neměl nejmenší tušení, že je sledován, že jeho falešnou identitu policisté odhalili a že jim sám vlezl do pasti. Dosud mu totiž trik se změnou vizáže a jména docela dobře procházel. Uznávají to i sami policisté.
 

Grossertův zločinecký životopis je stejně bohatý jako jeho identity. Nejdřív dostal rok za falšování dokladů, potom dva a půl roku za půlmilionový podvod, při kterém se vydával za celníka, v roce 2004 už se dopustil násilí, za což vyfasoval čtyři roky a v pátrání byl i kvůli násilné loupeži více než dvou milionů korun.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Španělská policie dopadla vraha, který ubodal Čecha a uškrtil Slovenku

 

Teď už je ze zločince na útěku zločinec ve vězení. Policisté ho hned po zadržení převezli do věznice na Pankráci. Teď budou kriminalisté pátrat po tom, jaké další trestné činy pod změněnou identitou Grossert během deseti let ještě napáchal. Obracejí se proto s prosbou na veřejnost. Lidé, kteří Grosserta znají, byť pod jiným jménem, by se jim měli jako svědci přihlásit.

tn.cz / gar