Zloděj chtěl kradeným autem PŘEJET POLICISTU, pak zběsile PRCHAL Prahou! Už ho DRAPLI!

policisté chytili zloděje auta
Zdroj: Mediafax
Policistům se podařilo dopadnout zloděje, který v kradeném autě málem přejel policistu. Ilustrační foto

Detektivové v Praze 8 dopadli 30letého muže, který ve čtvrtek dopoledne ukradeným autem v centru Prahy najížděl na policistu, který se jej snažil zastavit. Zběsilou jízdou v Ostrovní ulici muž ohrozil i chodce, informovala v pátek Mediafax mluvčí policie Andrea Zoulová.

Řidič Peugeotu 307 nejprve ohrozil svou jízdou chodce a účastníky silničního provozu, když ve Spálené ulici v Praze 1 projížděl zákazem vjezdu a navíc zleva objížděl stojící tramvaj. "Jeho jednání si všimla přítomná hlídka dopravní policie a jeden z policistů dával řidiči pokyn k zastavení. Muž však výzvy neuposlechl, naopak zrychlil a řítil se na policistu. Ten na poslední chvíli uskočil," popsala událost Zoulová.


Řidič zabočil do Ostrovní ulice, kde zběsilou jízdou ohrozil chodce přecházející komunikaci a v nedaleké Krocínově ulici auto odstavil a utekl. Kriminalisté, kteří si případ převzali po zjištění, že odstavené vozidlo je odcizené, ještě téhož dne odpoledne řidiče v Praze 8 zadrželi.


Vyšetřovatel ho obvinil z trestného činu násilí proti úřední osobě a podal podnět k návrhu na vzetí do vazby. Nyní budou policisté prověřovat jeho případnou další trestnou činnost.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Mediafax/tn.cz