video lapka prchal

Policejní záběry: Honička se zlodějem skončila bouračkou

Další honičku aut mají za sebou policisté z Prahy. Tentokrát pronásledovali a nakonec také dopadli zfetovaného řidiče v kradeném autě. TV Nova získala záběry z dopadení.

Ujet policejní hlídce se včera navečer pokusil řidič osobního kradeného auta, kterého si policisté všimli v pražských Záběhlicích. Moc daleko ale nedojel a skončil v policejní cele.

 

Vozidlo policisté objevili ve Švehlově ulici v Praze 10 kolem půl sedmé navečer. "Když ho chtěli zastavit, protože vůz byl evidován v celostátním pátrání, řidič začal ujíždět a při tom ještě ve Švehlově ulici naboural dvě vozidla," řekla policejní mluvčí Eva Kropáčová.


Nakonec se po několika desítkách metrů policistům podařilo vůz zablokovat v Hornoměcholupské ulici a řidiče zadrželi. Řidič se při divoké honičce zastavil v podstatě sám. Když se totiž snažil projet křižovatkou, nevešel se mezi osobní auto a náklaďák a zůstal tam zaklíněn. Pro policisty pak už nebyl problém dostat ho z auta. Muži se stal osudným špatný odhad a podle všeho i skutečnost, že měl v těle hned několik druhů drog.

 

 

Sedmadvacetiletý řidič řidič skončil na policejní služebně a je podezřelý z podílnictví, za což mu hrozí až čtyřleté vězení. Stejně tak i třicetiletý spolujezdec, který nakonec také neunikl. Oba muži mají podle policistů bohaté zkušenosti s krádežemi.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

tn.cz / mediafax / kos