Zloděj usnul při vykrádání auta, majitel ho našel a zavolal policii

Jako zloděj smolař by se dal označit 32-letý muž z Brna, který se živil vykrádáním aut. Jednak po sobě zanechával příliš okaté stopy a při poslední krádeži dokonce usnul na místě činu. A to se mu stalo osudným.

Když se na Brněnsku začaly množit případy vykradených aut, policisté netušili, jak snadné bude vystopovat zloděje. Prozradil se sám - ve vykradeném autě totiž zapomněl mobil. Policistům dokonce pomohl i se zatčením.

 

"Pachatel nás předběhl v tom, že ze čtvrtka na pátek minulý týden provedl vloupání do dvou vozidel ve městě Brně,“ říká kriminalista Pavel Mitas.

 

Vykrádání aut je zřejmě náročná činnost. Zloděje vyčerpala natolik, že usnul přímo při činu.

 

"Majitel toho vozidla přišel a zjistil, že na místě řidiče sedí cizí muž, tak zavolal policii,“ popisuje Pavel Mitas z kriminální policie.

 

Muž policii nechtěně pomohl i s důkazy. „Při zadržení měl mikinu, která byla z předchozího vloupání,“ dodává kriminalista.

 

Dvaatřicetiletý recidivista teď může nad svými chybami, které k němu policii přivedly, přemýšlet ve vazbě. Není ale jediný, kdo udělal při krádeži takovou botu. Jiný muž zase usnul během vykrádání domu.

 

"Dokonce v tom jednom objektu usnul celkem dvakrát,“ vzpomněl si Pavel Mitas. Někdy zkrátka boží mlýny melou velice rychle.
 

Televizní noviny