Fantom ordinací

Schrupnul si na zastávce u vyloupené ordinace. Probudil se v poutech

Vykrádal ordinace ve východních Čechách, teď už sedí ve vazbě. Po poslední loupeži totiž usnul na autobusové zastávce u vykradené ordinace.

Čtyři měsíce pátrali policisté po zloději, který se ve východních Čechách zaměřoval na ordinace. Teď spadla klec. V rukách pardubických kriminalistů skončil Slovák.  Z ordinací bral hlavně kasičky s penězi za různé lékařské úkony, ale nepohrdl ani drobnou elektronikou. Za lupem jezdil vlaky nebo autobusy, a to se mu stalo osudným.

 

Slováka dopadli kriminalisté těsně po jedné z loupeží. Byl natolik vysílen, že při čekání na autobus usnul na zastávce. Všimla si ho však sestřička, která jela kolem do práce a zavolala policii.
 

"Při příchodu do práce sestřička zjistila, že máme rozbité okno, já jsem pak přišla za ní a protože jsme v pronajatém objektu, tak jsem zavolala ochranku. Mezitím si ale sestřička z chirurgie, která jela na kole okolo, všimla, že za domem někdo leží,“ říká okradená lékařka Jindřiška Velikovská.

 

 

"Soudce akceptoval náš návrh a poslal muže do vazby. V tuto chvíli hrozí muži trest odnětí svobody od jednoho do pěti let,“ uvedl vyšetřovatel Pavel Pouč.


Mazaný zloděj vykradl celkem 15 ordinací a přišel si tak na víc než 160 tisíc korun. Dovnitř se dostal většinou tak, že vypáčil dveře, nebo rozbil okno. Pokaždé za sebou zanechal řadu stop a obrovský nepořádek. Celková škoda se vyšplhala až na 120 tisíc korun.

s přispěním Jakuba Bystrzyckého tn.cz / juz