Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

video kuriózní vloupání

Zloděj vykradl divadlo, zavolal hasiče a utekl v kostýmu jeptišky

Zdroj: Policie ČR

Mimořádně vychytrale si počínal zloděj v Divadle Radka Brzobohatého v Praze. Nechal se tam na noc zavřít, ukradl na co přišel, převlékl se do kostýmu jeptišky, přivolal hasiče a ve zmatku pak uprchl. I tak ho policie dopadla.

Pražská policie dopadla zloděje, který podle kriminalistů na začátku prosince kradl v Divadle Radka Brzobohatého v Opletalově ulici. Při vloupání vznikla škoda přes 60.000 korun. Pětatřicetiletý muž byl obviněn z krádeže a poškozování cizí věci, za což mu hrozí až dva roky vězení.

 

Případ se stal v noci na 3. prosince. Údajný pachatel se podle Hulana nechal v divadle zamknout a pak ukradl z vnitřku kufr, kam naskládal třeba fotoaparát, spreje nebo parfémy. Zloděj se pak převlékl do kostýmu jeptišky, spustil požární poplach a schoval se. Z divadla utekl poté, co přijeli k zásahu hasiči.

 

 

Podezřelý byl podle mluvčího policie Tomáše Hulanašestkrát trestaný. K činu se přiznal a litoval toho. Podle mluvčího jde pravděpodobně o narkomana, který se po krádeži neustále pohyboval po různých místech. "Bylo poměrně složité tu osobu vypátrat a zadržet," podotkl Hulan.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

 

Kromě škody na ukradených věcech vznikly divadlu ztráty také tím, že muž v divadle rozstříkal hasicí přístroj, aby zamaskoval stopy vloupání. Podle dřívějšího vyjádření divadla tak byly poškozeny některé kostýmy či rekvizity. Divadlo kvůli krádeži svůj program ale nepřerušilo.

tn.cz / ČTK / gar