ohavný čin

Zloděj vykradl sanitku, když záchranáři nakládali pacienta

deset lidí se v hotelu přiotrávilo jídlem
Zdroj: Mediafax
Zloděj využil toho, že záchranáři byli zaměstnaní nakládáním pacienta a ukradl jim ze sanitky záchranářský batoh (ilustrační foto)

Záchranáři, kteří dnes zasahovali v Praze Chodově, narazili na obzvlášť otrlého zloděje. Neváhal jim totiž vykrást sanitku, zatímco nakládali pacienta.

Zloděj v sanitce sáhl jen po batohu, víc vzít nestačil. Šlo ovšem o speciální záchranářský batoh s výbavou, takže vznikla škoda přesahující čtyřicet tisíc korun.
 

"K události došlo u zastávky MHD Chodov nedaleko obchodního centra. Batoh obsahuje přístroje, obvazový materiál, léky, což je vše potřebné k zajištění zdravotnické péče," vysvětlila mluvčí záchranné služby Jiřina Ernestová.
 

Krádež zkomplikovala situaci zasahujících záchranářů. Musela k nim totiž vyjet další posádka s náhradním vybavením. Navíc si zloděj krádeží nijak zvlášť nepolepšil. Vybavení batohu je takřka neprodejné. A pokus vybrakovat lékárničku by se nemusel vyplatit. "Upozorňujeme na skutečnost, že neodborným použitím odcizených přístrojů nebo léků hrozí zdravotní potíže," varovala Ernestová.

 

 

Záchranáři se obrací na veřejnost se žádostí o pomoc. V případě nálezu batohu, nebo zjištění jakýchkoliv informací mohou občané telefonovat telefonní číslo 602 445 376.

mediafax tn.cz / gar