Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Zloděj zamkl při krádeži prodavačku, ta ho poznala skrz klíčovou dirku

Zloděj v pátek večer vykradl obchod v pražských Ďáblicích, prodavačku přitom zamkl ve vedlejší místnosti, ta jej ale poznala skrz klíčovou dírku.

Muže díky tomu krátce po činu zadržela policie, sdělila v pondělí Mediafaxu policejní mluvčí Jana Rösslerová.

 

"Do prodejny smíšeného zboží na ulici Chabařovická v Praze 8 vešel zloděj ve chvíli, kdy byla prodavačka v místnosti za pokladnou. Zloděj ji tam pohotově uzamkl a poté odcizil několik tisíc korun," uvedla Rösslerová.

 

Žena jej ale celou dobu sledovala klíčovou dírkou a poznala v něm svého pravidelného zákazníka, který se dokonce už několikrát v minulosti o krádež pokusil.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Svědek krádeže pronásledoval v Praze zloděje, policisté ho dopadli

 

"Jakmile pachatel opustil obchod, žena začala křičet o pomoc a kolemjdoucí oznámili celou věc policistům," doplnila Rösslerová. Ti se okamžitě vydali pátrat po okolí. "Vzhledem k tomu, že podezřelý muž byl pověstný pácháním trestné činnosti majetkového charakteru, hlídkám policie trvalo jen pár minut, než jej v nedalekém parku vypátrali, popsala zadržení zloděje mluvčí.

 

Případ řeší policisté ve zkráceném přípravném řízení. Dvacetiletý muž je podezřelý z trestného činu krádeže a omezování osobní svobody, za což mu hrozí až dva roky vězení.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax