Spadla klec

Zloděje, násilníka a vyděrače v jedné osobě chytli ve Strakonicích

mladík chtěl znásilnit ženu
Zdroj: Mediafax
napadení ženy (ilustrační foto)

Násilníka a vyděrače dnes dopadla strakonická policie. Lidé si mohou oddychnout. Muž, který je vydíral, napadal a okrádal celé čtyři měsíce, je v policejní cele.

Násilník (42), který své oběti okrádal, vydíral a několik lidí dokonce zranil, byl dopaden. Kriminalisté ho hned obvinili z několika trestných činů, informaci dnes potvrdila policejní mluvčí Jaromíra Nováková.
 

Jeden z napadených policii dal takové informace, že mohli začít s rozsáhlým vyšetřováním trestné činnosti násilného a majetkového charakteru. Lupič okrádal a vydíral své oběti čtyři měsíce.
 

"Muž vyhrožoval lidem na ulici fyzickým napadením a ublížením na zdraví. Dovoloval si nejen na muže, ale i na mladé ženy, po kterých někdy požadoval peníze na alkohol. Vulgárně jim nadával, některé i fyzicky napadl a způsobil jim lehká zranění. Poškození vyvázli s podlitinami," řekla Nováková.
 

 

Zároveň také kradl. Své družce ukradl vysavač do bazénu, rybářské potřeby, koloběžku a další věci. Způsobil tím škodu, která je přesáhla 30 tisíc korun. Kradené věci pak buď prodal, nebo zastavil v zastavárnách a peníze, které z toho měl, propil.
 

Policie ve Strakonicích muže obvinila ze spáchání zločinu vydírání, loupeže a z přečinu násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci. Dále ho pak obvinili z výtržnictví, porušování domovní svobody a také z toho, že řídil i přes to, že má zákaz.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

juz tn.cz / Mediafax