Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Zloději ukradli ocel za půl milionu korun, prodali jí ani ne za pět tisíc

Ostravští kriminalisté pátrají po zlodějích, kteří odcizili ocelový materiál v hodnotě přes půl milionu korun. Ocel pak prodali ve sběrně, informovala v úterý ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Pachatelům hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Zloději v noci na 14. dubna odstranili ostnatý drát a překonali oplocení vyšší než dva metry. "Poté vznikli do haly společnosti a následně odcizili víc než pět desítek kusů ocelových dělících kruhových nožů za zhruba 370 tisíc korun, dále vymezovací ocelové vložky za zhruba 100 tisíc korun, dvě ocelové části navíječky či ocelové balící pásky," upřesnila mluvčí s tím, že celková škoda dosáhla téměř 550 tisíc korun.

 

Část odcizených věcí našli zaměstnanci poškozené firmy v nedaleké sběrně surovin. "Ačkoliv byla celková škoda zatím předběžně vyčíslena na zhruba 550 tisíc korun, ve sběrně podezřelí získali pouze částku v řádech tisíců, nepřevyšující pět tisíc korun," poznamenala mluvčí a dodala, že kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádež.

 

 

 

tn.cz / mediafax / krb