krádež za bílého dne

Zloději ukradli speciální horská kola za 400 tisíc korun

Dvě unikátní horská kola zmizela z cykloprodejny v centru Ostravy. Škodu odhaduje majitel obchodu na 400 tisíc korun. Po pachatelích pátrá policie.

Zloději šli podle všeho do prodejny najisto. Ve dvě hodiny odpoledne vypáčili dveře do prodejny, nerozhodil je ani řvoucí alarm. Bez povšimnutí prošli kolem pokladen, počítačů rovnou ke speciálům. S horskými koly pak naskákali do přistaveného auta a ujeli pryč. Jejich vloupání nebylo netrvalo déle než 40 sekund.

 

Ukradená kola patří mezi naprostou světovou špičku. V Česku nic dražšího není. Jedno kolo stojí téměř 200 tisíc korun. Na stejném typu kola letos vyhrál biker Jaroslav Kulhavý na letošní letní olympiádě v Londýně závod horských kol. V celém Česku se taková kola prodají asi jen tři ročně.

 

 

Podle majitele obchodu Radima Kořínka nebudou mít zloději s kol příliš radosti. Čekají je spíše starosti. Tyto modely jsou totiž tak technologicky složité, že běžný cyklista nezvládne ani jejich běžnou údržbu. "Dříve nebo později budou muset stejně vyhledat autorizovaný servis. Ty tlumiče jsou totiž plné vzduchu a doma není nikdo schopný si tato kola odservisovat nebo je jen udržet v provozuschopném stavu," vzkázal Kořínek zlodějům.
 

muf s přispěním Marka Švidrnocha TN.cz