Zlodějka se vloudila k důchodkyni. Obrala ji o úspory!

Neznámá zlodějka se vloudila v Soběslavi na Táborsku do bytu k důchodkyni a okradla ji o několik desítek tisíc korun. Policejní mluvčí Miroslav Doubek řekl v sobotu agentuře Mediafax, že pachatelka se vydávala za kontrolorku elektroměru a elektrospotřebičů, v což seniorka uvěřila.

V závěru týdne vpustila do svého bytu v Soběslavi ženu, která se prohlásila za kontrolorku elektroměru a elektrospotřebičů. "Ta jako obvykle shledala přeplatek v elektřině ve výši 1 000 korun a k proplacení použila pětitisícovou bankovku. Pro 4000 korun nazpět stařenka sáhla do svých životních úspor. To se jí stalo osudným. Po odchodu ženy zjistila, že její naspořená hotovost v řádu desítek tisíc korun je pryč," řekl Doubek.

 
Podle zjištěného popisu byla pachatelkou žena snědé pleti ve věku asi čtyřiceti let, střední, asi 160 centimetrů vysoké postavy. "Oblečená byla do černé bundy se širokými rukávy, na hlavě pak měla černou kšiltovou čepici. V ruce držela černé otevírací desky formátu A4. Případ vyšetřují policisté místního obvodního oddělení," dodal Doubek.

 

Mediafax