video Záběry z loupeže

ZLODĚJI V AKCI: Takhle se kradou kola za bílého dne!

Téma:

Jak se v Praze kradou kola? Evidentně velmi jednoduše! Podívejte se sami na zloděje, kteří kradou kolo přímo ze stojanu před nákupním centrem na Novodvorské v Praze.

Záběry krádeže kola, které si teď můžete prohlédnout, jsou natočené za bílého dne před očima procházejících lidí. Zloději si vybrali za cíl kolo připoutané ke stojanu před rušným nákupním centrem, dokonce přímo před vchodem.

 

A takto celá krádež probíhala: Muž a žena přišli každý z jiné strany k vytipovanému zamčenému kolu. Kousek od něj čekal třetí člověk, který jim podal nářadí, v tomto případě zřejmě větší štípací kleště, a odešel.  

 

Dvojice potom bez nějakých větších obav začala přeštípávat zámek. To jí zabralo asi dvě minuty a za tu dobu kolem prošlo několik lidí, kteří si jich ale vůbec nevšímali. Opodál navíc stál muž, který vše sledoval, ale nic nedělal.

 

Policisté proto nyní zjišťují, jestli je to komplic krádeže, nebo svědek. Zároveň prověřují, jestli nejde o organizovaný gang, který údajně takto řádí na Novodvorské už delší dobu. "V této lokalitě je za poslední dobu hlášeno 11 krádeží kol," sdělil TV nova mluvčí pražské policie Jan Daněk.

 

 

Ukradené kolo stálo asi deset tisíc korun a patřilo chlapci, který šel s maminkou do nákupního centra. "Kolo jsem koupil k narozeninám desetiletému synovi. Syn je nyní bez kola. Je smutný a každý večer brečí," řekl TV Nova otec chlapce. 

Související témata:
pet TN.cz