Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

proč stříleli?

Zlom v případu vraždy na mostě v Krhanicích! Stříleli dva policisté

Velký zlom zřejmě nastal v případu vraždy na mostě v Krhanicích, v němž jsou zapleteni i dva policisté. Policie totiž dnes spustila obrovskou pátrací akci poblíž Čerčan na Benešovsku, odkud jsou i dva podezřelí policisté. Zřejmě pátrají po klíčovém důkazu.

Záhadný případ zastřeleného muže z Krhanic dostává úplně jiný rozměr. Ještě včera odpoledne se zdálo, že probíhá klasické vyšetřování. Dnešní dění však ukazuje na něco jiného.

 

Stovka kriminalistů a vojáků, desítky specialistů z generální inspekce bezpečnostních sborů a vrtulník sledující situaci ze vzduchu. Tak to dnes vypadalo u Čerčan na Benešovsku. Bezpečnostní složky přitom pročesávaly okolí v místech, kde se měl naposledy zdržovat zavražděný muž.

 

Zatím není jasné, po čem přesně pátrají. Velikost akce však naznačuje, že mají důležitou stopu. Při pátrání dokonce využívají i armádní techniku, pátrači v uniformách s detektory kovů prohledávají každý centimetr oblasti o rozloze několika kilometrů. S největší pravděpodobností tak hledají vražednou zbraň.

 

 

Případ, ve kterém figurují dva obvinění policisté z Čerčan, je pro policii velice choulostivý. Ve středu odpoledne státní zástupkyně z Krajského státního zastupitelství v Praze Danuše Krejčová oznámila, že v souvislosti s úmrtím muže bylo dne 6. září policejním orgánem Generální inspekce bezpečnostních sborů zahájeno trestní stíhání dvou příslušníků Policie České republiky pro zločin těžkého ublížení na zdraví.

 

"Dosud zjištěné skutečnosti odůvodňují podezření, že tito
příslušníci Policie České republiky při služebním zákroku proti uvedenému muži porušili povinnosti stanovené jim zákonem v souvislosti s použitím střelné zbraně," uvedla Krejčová.

 

Podle informací televize Nova má zatím inspekce několik teorií. Mezi ně patří i možnost, že se zastřelený muž stal svědkem jiného zločinu, a proto musel zemřít. Mohl být i policejním informátorem. Vše jsou ale zatím jen spekulace.

 

TN.cz