ZLOMYSLNÉ telefonáty trápí policejní linku. O Aničce lidé lžou!

Mobilní telefon pro seniory - 3
Zdroj: Jindřich Kodíček

Tísňovou policejní linku údajně blokují někteří lidé, kteří si jejím prostřednictvím v souvislosti s pátráním po Aničce Janatkové z pražské Tróji vyřizují své osobní účty.

 

Uvádějí "zaručená místa," kde se pohřešovaná dívka nachází. Informaci přinesla agentura Mediafax, která se odvolává na důvěryhodný policejní zdroj.

 

Tyto informace potvrdil i šéf pražské kriminálky Milan Jindrák. "Bohužel se tak děje, počet těchto telefonátů pochopitelně neupřesním. Mnohem víc je těch dobře míněných a za současnou spolupráci se zodpovědnou veřejností opravdu děkujeme," uvedl kriminalista.

GALERIE: Pátrání po Aničce 23. října

1
/
6
Zdroj: Mediafax
Pátrání po Aničce v Troji - 2

 

Právě dobrý úmysl policii napomoci v pátrání po malé školačce kalí anonymy s opačným záměrem. "Je až k neuvěření, jaká zlomyslnost je v některých lidech, kterým dělá potěšení znepříjemnit život někomu jinému," popisoval policejní zdroj.

ČTĚTE TAKÉ:
Hyenismus! Podvodníci zneužívají pátrání po 9leté Aničce...

Kriminalisté vyložené fantazírování volajících sice dovedou včas vyhodnotit a ty méně fantaskní, byť přece jen poněkud pochybné, pro jistotu prověřují přímo na místě. Policisté zmiňují, že výsledky vyšetřování nakonec odhalí "ne právě srdečné vztahy" a kriminalisté prověřovanou osobu jen vyděsí. A o to podle policie anonymům jde. Osoby s podobnými úmysly se však podle policie tímto vystavují velkému riziku trestního stíhání, za což jim hrozí až rok za mřížemi.

 

 

Podle pražské policejní mluvčí Ivany Ježkové kriminalisté na základě telefonátů již analyzovali více jak 600 poznatků, z nichž jedna čtvrtina měla důvodné opodstatnění, aby byla velmi intenzívně prověřována. "Denně na policejní linky volá téměř stovka lidí," doplnila mluvčí.

 

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Mediafax