Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 25. 6. 2012
spadla klec

Známý právník skončil v poutech. Policie ho viní ze zpronevěry

Zdroj: TV Nova

Známého advokáta a manžela bývalé starostky Broumova Drahomíra Růčku dopadla dnes policie. Právník a správce konkurzní podstaty podle policie zpronevěřil několik milionů korun.

Drahomír Růčka figuroval jako správce konkurzní podstaty u několika zkrachovalých společností. Podle policie se měl postarat o to, aby se prodal majetek těchto společností a z peněz pak uspokojil pohledávky věřitelů.

 

Jenže podle policie Růčka minimálně 10 takto získaných milionů použil pro svoji potřebu, a tím pádem se dopustil zpronevěry.

 

[IMAGEBOX_761001]Advokát exšéfa Sazky Hušáka jde k soudu kvůli znásilnění a zpronevěře
[IMAGEBOX_761001]

 

Policisté kolem šesté hodiny ráno zadrželi právníka v jeho kanceláři. Ve stejné budově mají Růčkovi také byt. Domovní prohlídka trvala hodinu a půl. Potom policisté muže s pouty na rukou odvezli do jeho další nemovitosti - luxusní hájovny. Pompézní sídlo také prohledali, u všeho jim asistoval podezřelý Růčka a všemu přítomen musel být také člen advokátní komory.

 

Po domovních prohlídkách budou následovat výslechy a s velkou pravděpodobností bude ještě dnes Drahomír Růčka obviněn ze zpronevěry. Hrozí mu trest 10 let vězení.

s přispěním Filipa Pultara tn.cz / hru
Reklama