Hrozí jí vězení

Znásilnil mě řidič, policista i záchranář, vymýšlela si opilá žena

Znásilnění oznámila šestatřicetiletá žena z Královéhradecka na tísňovou linku v pondělí večer. Podle ní stopovala a řidič ji měl pod hrozbou násilí znásilnit. Když policisté zjistili 1,2 promile v jejím dechu, napadla policistu a obvinila ho také ze znásilnění. To ale nebylo všechno. V sanitce ze znásilnění obvinila i sanitáře. Informace sdělila policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Opilá žena svými excesy zaměstnala spoustu lidí. Nejdřív se její oznámení jevilo jako celkem důvěryhodné. „Ve znečištěném oděvu a silně rozrušená řekla kriminalistům, že si chtěla koupit v obci Kratonohy cigarety, a proto začala na silnici stopovat. Poté nastoupila do vozu, které řídil 20letý řidič. Ten ale měl po poškozené následně požadovat pod pohrůžkou násilí sex. Na podporu svého tvrzení ukázala policistům potrhané spodní prádlo,“ dodala mluvčí.


Detektivům se to ale celé nezdálo a dali jí dýchnout. Mimo to, že je opilá, u ní našli igelitku s různými medikamenty. To zřejmě ženu nastartovalo a policisté se nestačili divit. „Žena náhle napadla jednoho z přítomných policistů, že ji znásilnil on. Vzhledem k jejímu psychickému stavu a neovladatelnému chování, byla na místo přivolána rychlá záchranná služba,“ vysvětlila Burýšková.


Když lékař nařídil její urgentní příjem do fakultní nemocnice, sanitář pro jistotu požádal kvůli jejímu nepředvídatelnému chování při převozu policejní asistenci. „Ihned obvinila v sanitním voze ze znásilnění i jeho. Po následném vyšetření v nemocnici připustila, že si celou věc vymyslela. Policisté po provedení nezbytných úkonů ženu převezli do místa bydliště, kde si ji převzal přítel,“ pokračovala mluvčí.


Vyděšený mladý řidič policistům vylíčil, že stopařka mu doslova skočila náhle do cesty a on musel prudce zabrzdit. Protože byla silně rozrušená, slitoval se nad ní a i když byla cítit alkoholem, vzal ji do auta. „Události však nabraly nečekaný spád. Žena se nejprve dožadovala stokorunové částky na cigarety, poté částku zvýšila na pět set korun s tím, že pokud ji nevyhoví, oznámí na policii, že ji znásilnil,“ řekla mluvčí.


Podivné chování opilé ženy dosvědčil i otec řidiče, který jel po stejné silnici chvíli před synem. I jemu totiž žena skočila před auto, ale když zahlédla manželku na sedadle spolujezdce, tak utekla.


Tak jednoduše z toho žena ale nevyvázne. Je podezřelá z trestného činu křivého obvinění. Za to jí v případě odsouzení hrozí až dva roky vězení. Její jednání podle policistů vycházelo z psychického stavu. S největší pravděpodobností do sebe nasoukala nějaké prášky a zapila to alkoholem.
 

tn.cz/luk