Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Znásilnil studentku, kousla ho do penisu. Dostal 5 let

Miroslav Macháček stráví za znásilnění studentky pět let ve vězení a navíc se musí podrobit ústavní sexuologické léčbě.

Pražský vrchní soud zpřísnil loňský rozsudek pražského městského soudu, který násilníkovi uložil čtyřleté vězení. Macháček znásilnil a zbil do bezvědomí dívku, která u něj sháněla podnájem.


Před soudy se hájil tím, že s ním měla sex dobrovolně. Čtvrteční rozsudek vrchního soudu je ale definitivní. Macháček si posedí pět let.

 
Vystudovaný doktor přírodních věd Macháček se s dívkou z Moravy zkontaktoval přes inzerát. Dali si sraz v restauraci, kde popíjeli víno, a poté si v noci jeli prohlédnout Macháčkův byt.

 
Muž studentku po prohlídce bytu odmítl pustit ven a začal ji bít pěstí. Poté ji odvlekl do koupelny, kde ji bitím přinutil k pohlavnímu styku. Potom si vynucoval i orální sex, při kterém ho dívka kousla. Nato ji zbil do bezvědomí.

 
Studentka se probrala až v nemocnici, kde jí lékaři zjistili mimo jiné i těžký otřes mozku. Léčba jejích zranění a následná hospitalizace na psychiatrii trvala přes půl roku.


Později si zažádala o invalidní důchod, protože stále není psychicky v pořádku. Podle odborníků nelze vyloučit, že bude mít trvalé následky.

vrl TN.cz