ZNÁSILNIL TŘÍLETOU DÍVKU! Soud mu vyměřil 9 let a léčbu...

Krajský soud v Brně uznal v pátek vinným Michala Lukše ze znásilnění tříleté dívky. Podomní prodejce vysavačů si odpyká devítiletý trest odnětí svobody ve věznici s ostrahou a soudce Miloš Žďárský mu uložil ochranné sexuologické léčení v ambulantní podobě.

Lukš podle obžaloby dítě znásilnil asi deseticentimetrovou baterkou poté, kdy jej loni v říjnu nechali rodiče s dcerkou na několik minut v obývacím pokoji o samotě. Matka holčičky si totiž v patře bytu zkoušela chod přístroje a otec byl na zahradě.

 

Vzhledem k tomu, že byl obžalovaný za pohlavní zneužívání již trestaný, podle soudce Žďárského mohl být trest ještě vyšší. "Přihlédli jsme však k poruše osobnosti obžalovaného, která měla na celou situaci vliv. Na druhou stranu měl obžalovaný dané soudem z května loňského roku, že na vlastní náklady uvede svou poruchu dopořádku. Místo toho za pět měsíců spáchal další čin," dodal soudce.

 

Obžalovaný se hájil tím, že rodina i s dcerou hraje divadlo. "Vše si vymysleli tak, abych za to byl potrestaný,“ řekl u soudu Lukš, který několikrát zvýšeným hlasem opakoval, že se dívky ani nedotkl.

 

ČTĚTE TAKÉ:

STRACH O DĚTI! U Jihlavy opět zaútočil pedofil! Už potřetí

 

Podle něj rodina nastražila situaci tím způsobem, aby s dívkou zůstal v místnosti sám a padlo na něj podezření. "A pyžamo dívky, na kterém byly důkazy o mé nevině, matka vyprala,“ řekl Lukš.

 

Státní zástupkyně označila výpověď Lukše jako účelovou. "Poškozená vypověděla, že jí "bebinko“ udělal pán v černém oblečení, který přišel prodávat vysavač,“ řekla státní zástupkyně.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VRAŽDA ANIČKY! ZPOVĚĎ Tomkovy ženy: Nikoho nezabil, tvrdí

 

Podle ní znalecké posudky ukázaly, že obžalovaný trpí pedofilií. V jeho neprospěch hovoří také stopy DNA na jeho kalhotách, které patří dívce.

 

U soudu vypovídala také znalkyně Marta Skulová, která označila poškozenou dívku jako věrohodnou. "Pokud by si vše vymyslela, nebyla by schopná si to po měsíci pamatovat,“ řekla Skulová s tím, že dívka se po události asi týden budila úzkostí a byla nedůvěřivá k cizím mužům.

 

Podle znalkyně však událost nezanechá na dívce trvalé následky. Rozsudek zatím nenabyl právní moci. Obžalovaný se na místě odvolal, státní zástupkyně si ponechala lhůtu na rozmyšlenou.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax