Zachránil ji kolemjdoucí

Zrůdná matka! Petra z Chebu hodila zdravou holčičku do popelnice!

Třicetiletá Petra z Chebu, která hodila své právě narozené dítě do popelnice. Holčičku v červenci zachránil těžce nemocný kolemjdoucí. Zrůdná matka dostala 16 a půl roku. Rozsudek je nepravomocný, protože se žena i žalobce mohou odvolat.

Žena, která porodila loni 8. července zdravou holčičku a pak ji hodila do kontejneru, si odsedí 16, 5 let. Petra z Chebu porodila na záchodě. U soudu řekla, že detaily porodu si nevybavuje. "Pupeční šňůru jsem nějak oddělila rukou. Nevím, jak jsem to udělala, ani jak dlouho to trvalo," řekla.
 

Večer po porodu příteli řekla, že si musela dítě nechat vzít, protože se nevyvíjelo. Před soudem několikrát zopakovala, že se strašně bála toho, že v ruce drží mrtvolku. Miminko pak v igelitové tašce odnesla do kontejneru před domem.
 

Podchlazenou holčičku našel nemocný Luboš Adam, který slyšel z kontejneru křik a nářek. Podle zdravotníků, kteří jí začali říkat Anička, byla donošená a zdravá. V péči lékařů byla do konce července, následně byla svěřena pěstounům z Plzeňska. V Chebu přitom funguje babybox, kam mohou matky dítě beztrestně odložit.
 

Petra D. už má tři další děti. Staršího chlapce a tříletá dvojčata.

TN.cz