kuriozní konec pátrání

Ztracenou Soňu našli opilou mezi odpadky a bezdomovci. I se psem

Soňa Malá
Zdroj: facebook.com
Soňa Malá a pes Johny

Pátrání po pohřešované Soně Malé, která se ztratila i se svým psem, má šťastný, byť trochu rozpačitý konec. Po zveřejnění výzvy v TV Nova se ženu i se psem podařilo nalézt v Prostějově. Opilou mezi odpadky a bezdomovci.

Dvaačtyřicetiletá Soňa Malá se ztratila v sobotu po poledni. Odešla od svého přítele Petra Koska z Prostějovska a měla namířeno za rodiči a dcerou v Kroměříži. Tam ale nedorazila a nedala o sobě nikomu vědět. S sebou navíc měla psa Johnyho.
 

O ženu si celý víkend dělal strach její přítel i rodiče. Když uplynula zákonná lhůta 48 hodin od zmizení, po níž se u dospělých vyhlašuje pátrání, ocitla se Soňa Malá také v celostátní policejní databázi hledaných osob. "Jsem vyřízený, nejím, nespím. Nemám vůbec představu, kam mohla zmizet. Prošel jsem i celé okolí, ale nikde není k nalezení. Hlavně ať je v pořádku," zoufal si přítel ženy.
 

 

Výzvu o pomoc při pátrání po ztracené ženě vydalo i TN.cz a v úterý odvysílala reportáž také TV Nova. Právě to pomohlo ženu najít. Po odvysílání šotu se příteli ženy ozvala jeho kamarádka se sdělením, že ženu svědci viděli v Prostějově. Tuto informaci si převzali i policisté a ženu dnes v Prostějově skutečně našli. Vyslechli ji a propustili, protože se ničeho nezákonného nedopustila.
 

Její přítel ovšem informován nebyl, protože s ní není v žádném příbuzenském poměru. A rodina si nepřála - z pochopitelných důvodů - aby policisté zprávu o nalezení ženy šířili jinam. Pavlu Koskovi nezbývalo, než aby si přítelkyni našel sám.
 

 

Do Prostějova se vydal i se štábem TV Nova. Po krátkém pátrání ženu společně objevili. "Byla opilá a naprosto mimo. Jen blábolila. Našli jsme ji mezi odpadky u bezdomovců za prostějovským nádražím," oznámila reportérka TV Nova Dominika Večerková.
 

Naštěstí byl s pohřešovanou i její pes Johny. A byl v lepší kondici než jeho panička. Petr Kosek tedy oba naložil do auta a odvezl je domů. Pátrání skončilo. Za pomoc, byť se ukázala méně nutná, než se původně zdálo, divákům i čtenářům děkujeme. Na facebookovém profilu TN.cz podobný vzkaz umístil i přítel ztracené ženy: "Děkuji všem, co se zapojili do hledání Soni Malé a psa Johnyho. Jsou doma."

tn.cz / gar