Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.6. 2008 07:33

18. červen: jaký byl a jaký bude

Je 18. června. Svátek má Milan. Šestašedesátiny oslaví Paul McCartney.

Svátek slaví Milan. Jméno k nám přišlo z Balkánu a znamená "milý a milovaný".


Šestašedesáté narozeniny ve středu oslaví zpěvák Paul McCartney a před 80 lety zemřel norský polární badatel Roald Amundsen.


V roce 1815 přinutila prohraná bitva u Waterloo Napoleona Bonaparte k již druhé abdikaci na francouzský trůn. V roce 1942 zradil Karel Čurda. Němci odhalili úkryt parašutistů, kteří spáchali atentát na Reinharda Heydricha. Všech sedm parašutistů zahynulo.


V roce 1981 vědci v San Franciscu v Kalifornii oficiálně rozpoznali epidemii AIDS.


Co nás čeká:

Kuřimská kauza


Druhým dnem pokračuje dnes u brněnského krajského soudu proces v kuřimské kauze. Po úterním šestihodinovém výslechu matky týraných hochů Kláry Mauerové by měla být vyslechnuta její sestra Kateřina. Výslech Kateřiny je pro objasnění celé kauzy stejně důležitý, jako výslech Kláry. Kateřina přitom ještě ve věci nevypovídala, po svém zatčení odmítla s kriminalisty komunikovat.


Mimořádná schůze sněmovny


Poslanci budou dohánět to, co minulý týden prohádali. Na devátou hodinu svolali mimořádnou schůzi. Rozhodnout by se mělo třeba o tom, jestli budou novorozenci osvobozeni od placení v porodnicích nebo jestli sociální demokraté prosadí snížení základní daně z přidané hodnoty.

tn.cz / vek