Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.8. 2013 13:44
Čistka pokračuje

ABSURDITA: Nový šéf Národního divadla byl ve funkci jen pár minut. Ministr už ho vyhodil!

Zdroj: TV Nova

Nová vláda sice nemá jakoukoliv politickou podporu, nepočítáme-li prezidenta Miloše Zemana, a už úřaduje a provádí velké čistky. Nový ministr kultury Jiří Balvín odvolal šéfa Národního divadla Jana Buriana. A to Burian byl ve funkci jen pár minut!

Ani jeden den, ba snad ani hodinu, ale doslova jen pár minut byl ve funkci ředitele Národního divadla Jan Burian. Toho ve čtvrtek ráno odvolal ministr kultury Jiří Balvín z vlády "odborníku". A jaký je důvod? To nikdo neví. Odvolán byl "hodinový" ředitel bez udání důvodu. Informaci jako první přinesl zpravodajský portál Ihned.cz.
 

"Pan ministr mi oznámil, že vypíše nové, veřejné výběrové řízení. Já jsem se mu pokusil vysvětlit, že mě vybrala komise z výběrového řízení, které proběhlo podle evropských standardů a že nevidím důvod, proč jej zpochybňovat. Pan ministr je jiného názoru," řekl Burian portálu Ihned.cz.
 

Nový ředitel měl ve funkci začít 1. srpna, jenže ještě než se stačil ve funkci rozkoukat, už byl odvolán. Burian v minulých dnech na převzetí funkce intenzivně pracoval, učinil některé personální změny, sám byl ovšem jen po několika minutách "odejit". Burian byl jmenován v lednu, ve funkci měl ale začít až 1. srpna.
 

Burian byl už čtvrtým ředitelem Národního divadla během jediného roku, pátý by měl vzejít z výběrového řízení.

tn.cz / hmr
Reklama