Rathovi se ve vězení nelíbí

Advokát Ratha podal stížnost proti obvinění i vazbě

David Rath
Zdroj: Mediafax
Davidovi Rathovi se zřejmě ve vězení nelíbí

Advokát bývalého hejtmana Davida Ratha (ČSSD) Adam Černý podal stížnost proti obvinění jeho klienta i proti vazbě. Podal ji krátce poté, co bylo o vazbě rozhodnuto.

O stížnosti bude podle Černého rozhodovat Okresní soud v Ústí nad Labem.

 

Státní zastupitelství v Ústí nad Labem ve středu navrhlo uvalení vazby i na všech sedm lidí obviněných spolu s Davidem Rathem. O návrhu státního zastupitelství opět rozhodne ústecký okresní soud.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Rath měl u sebe při zatčení revolver a teleskopický obušek! "Víno" nechtěl vydat

 

Podle státní zástupkyně Lenky Bradáčové nebyl ve středu rozšířen ani okruh stíhaných osob, ani skutků všech osmi obviněných osob. Teď se bude podle státní zástupkyně odvíjet normální vyšetřování, které bude vzhledem k množství zajištěných důkazů a rozsahu kauzy trvat několik měsíců. „Nepochybně budou vyžádány znalecké posudky,“ poznamenala Bradáčová.


V kauze údajně zmanipulovaných evropských dotací a veřejných zakázek je zatím stíháno osm lidí včetně Ratha. Bývalý ministr zdravotnictví, do dneška také hejtman a současný poslanec David Rath, byl zadržen v pondělí večer bezprostředně poté, co přijal sedm milionů korun v hotovosti. Obviněn byl z přijetí úplatku, jako veřejnému činiteli mu v případě odsouzení hrozí až 12 let vězení.

 

Rath obvinění z korupce odmítl. "Na návštěvě jsem dostal zabalenou krabici s vínem. Následně mě překvapilo policejní komando a k mému úžasu místo lahví vína byly v boxu peníze. Vím, že tato bizarní historka zní neuvěřitelně, ale život někdy neuvěřitelný skutečně je," uvedl v úterním prohlášení Rath.

 

tn.cz / mediafax / kos