Aktuálně.cz: Otakar Motejl byl před smrtí vystaven policejnímu vyšetřování

Policie v tichosti několik měsíců vyšetřovala, jak hospodaří kancelář ombudsmana pod vedením nedávno zesnulého Otakara Motejla. Píše to ve středu server Aktuálně.cz.

Podle něj byl případ těsně před Motejlovou smrtí odložen s verdiktem, že se žádný trestný čin nestal. Brněnští kriminalisté nicméně mluví o tom, že vyšetřování případu provázely zákulisní tlaky.

 

"Vnímali jsme to tak, že byla snaha něco proti Motejlovi najít," popsal serveru Aktuálně.cz pod podmínkou anonymity jeden z brněnských kriminalistů.


ČTĚTE TAKÉ:

Senát navrhl na ombudsmana Šabatovou a Brožovou

 

Policisté byli podle zjištění serveru od počátku přesvědčeni, že se kancelář pod Motejlovým vedením žádné zpronevěry či finančních machinací nedopustila. Opakovaně chtěli případ ukončit, ale žalobci trvali na dalším vyšetřování. Když například kriminalisté případ poprvé odložili, brněnské státní zastupitelství jejich verdikt zrušilo a nařídilo, aby ve své práci dál pokračovali.

 

 

O tlacích ve vyšetřování s odkazem na rozhovory s Motejlem mluví i jeho bývalá zástupkyně Anna Šabatová. "Vím od Oty, že se mu ti policisté omlouvali, že jim to opakovaně vracel státní zástupce. Jsem přesvědčena, že to byl tlak kvůli tomu, že kritizoval některé lidi, kteří patří ke skupině označované v médiích jako justiční mafie," prohlásila Šabatová.

 

PODÍVEJTE SE NA ROZLOUČENÍ S OTAKAREM MOTEJLEM:

 

 

Šéf jihomoravských žalobců Petr Coufal, jehož lidé na průběh vyšetřování dohlíželi, jakékoli tlaky či nemístné zásahy do vyšetřování odmítá. "O ničem takové jsem neslyšel. A to, že státní zástupce zruší rozhodnutí o odložení věci a nařídí další prověřování, není nic nestandardního," prohlásil Coufal.

Mediafax