je tohle spravedlnost?

Amnestie pro Daru Rolins! Zpěvačka nebude potrestaná, vdova se hroutí

Olga Rotreklová a Dara Rolins u soudu
Zdroj: Martin Mithofer
Olga Rotreklová a Dara Rolins u soudu.

Amnestie, kterou vyhlásil prezident Václav Klaus se zřejmě dotkne i zpěvačky Dary Rolins. Ta dostala podmíněný trest za smrt motorkáře v Šáreckém údolí.

Soud v prosinci snížil trest zpěvačce Daře Rolins na 18 měsíců nepodmíněně, tím pádem se jí týká Klausova amnestie. Znamená to tedy, že zpěvačce bude trest zcela prominut a bude na ni pohlíženo jako na nevinnou.
 

Za smrt motorkáře Rotrekla, který pod koly vozu řízeným Darou zemřel, tak definitivně nebude nikdo potrestán. Tento fakt srazil vdovu po motorkáři na kolena.
 

"Teď jste mě tak zaskočila, že lapám po dechu. Nevím, jak to spolknu. Opravdu. Protože dva a půl roku bojování, dva a půl roku pro pravdu jsou vniveč,“ řekla TN.cz rozzuřená Rotreklová.


Zato Dara je spokojená. "Hovořila sem s ní dneska po poledni. Přijala to s velkou pokorou. Nijak jásavé to nebylo, ale vnímá to jako dárek navíc od Ježíška," řekla TV Nova Iveta Végsöová, právní zástupkyně zpěvačky.

 

Situace je pro vdovu o to těžší, že v této chvíli není jasné, zda bude muset zpěvačka zaplatit rodině milionové odškodné. Podle právníků by se ale na ně amnestile vztahovat nemusela.
 

Navíc je možné, že si Dara úderem druhého ledna bude moci v klidu sednout za volant. V případě zrušení rozsudku by totiž neplatil ani tříletý zákaz řízení.
 


Původně Dara Rolins dostala podmíněný trest dva roky a dva měsíce a do Klausovy amnestie by tedy nespadala.
 
Z rozhodnutí Klause se můžou radovat i další aktéři ostře sledovaných kauz. Amnestováni by mohli být třeba silniční pirát Aleš pirát Aleš Trpišovský, zkrachovalý producent Jiří Pomeje či někdejší fotbalový boss František Chvalovský, píší lidovky.cz.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o amnestii Václava Klause:


Ani Aleš Trpišovský, který před čtyřmi lety "školil" vybržďováním řidiče na D1, ve vězení není Odvolací soud mu před časem potvrdil podmíněný dvouletý trest. Pomeje zase před časem dostal 18měsíční podmíněný trest za poškozování věřitele.

vrl s přispěním Pavlíny Kosové TN.cz