Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

AUDIT U VÉČKAŘŮ! Strana kontroluje svoje hospodaření

Radek John, Věci veřejné
Zdroj: Mediafax

Věci veřejné si zadaly forenzní audit stranického hospodaření a jeho provedením pověřily mezinárodní auditorskou společnost BDO. Audit strana zadala kvůli údajným nejasnostem ve svém financování a hotový má být za šest až osm týdnů, informoval ve čtvrtek mluvčí strany Jakub Žižka.

"Je nejvyšší čas vyvrátit veškeré spekulace, transparentněji už postupovat nemůžeme. Závěrečnou zprávu auditu samozřejmě zveřejníme," řekl staronový předseda VV Radek John.

 

Součástí postupu forenzního týmu je podle Žižky i dotazníkový průzkum k případným závažným skutečnostem, které by mohly být známé členům současného či bývalého širšího stranického vedení jak v centru, tak v regionech. "Širokou členskou základnu osloví auditoři zkrácenými dotazníky v souladu se zavedenými stranickými postupy elektronicky. Auditoři se obrátí i na členy bývalého vedení VV, kteří již nejsou členy strany," vysvětlil mluvčí s odkazem na bývalou šéfku poslaneckého klubu VV Kristýnu Kočí a bývalého výkonného místopředsedu strany Jaroslava Škárku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

John ODCHÁZÍ Z VLÁDY! VV chtějí rekonstrukci kabinetu!

 

Hlavními okruhy, na které se prověřování soustředí, budou zejména otázky zdrojů financování činnosti VV a způsob jejich zaúčtování včetně ověření existence dárců, původu a nabytí jejich finančních prostředků a účtování o nich.

 

"Pod drobnohled se dostanou rovněž náklady strany nejen z hlediska struktury, ale rovněž pokud jde o jejich pravdivé zobrazení ve stranickém účetnictví. Samostatnou kapitolou šetření budou také vazby mezi VV, jejími členy, respektive právnickými osobami spojenými s VV a stranickými finančními prostředky," doplnil Žižka s tím, že si naposledy v České republice zadala podobný forenzní audit ODS v roce 1998.

tn.cz / Mediafax