Auto Esa získalo jako první v ČR evropský certifikát TÜV Nord Czech

Auto ESA
Zdroj: Auto ESA

Společnost Auto ESA získala, jako první český prodejce ojetých vozidel, certifikát TÜV Nord Czech. Ten může obdržet pouze společnost, která veškeré kontrolované obchodní procesy realizuje v souladu s evropskými standardy a platnou legislativou, uvedla agentura Mediafax.

"Auditoři společnosti TÜV Nord Czech strávili ve všech našich prostorách několik dní a veškeré procesy sledovali opravdu velice pečlivě," řekl marketingový ředitel společnosti Filip Kučera s tím, že kontrolovali například postupy při výkupu vozů, jejich následnou technickou přejímku, servis, vlastní prodej vozidel včetně kontroly souladu smluv a dokumentace ke konkrétním vozům a mnoho dalších parametrů.

 

"Jsme rádi, že první certifikaci získal jeden z největších českých obchodníků s ojetými vozy," řekl Jan Weinfurt, jednatel TÜV Nord Czech. Podle něj se potvrdilo, že na českém trhu existují velmi kvalitní prodejci ojetých vozidel, kteří snesou srovnání se standardem obvyklým v západní Evropě.

 

TÜV Nord patří k nejvýznamnějším certifikačním autoritám nejen na evropském kontinentu, ale i v celosvětovém měřítku. V České republice se zaměřuje na certifikace systémů managementu, jakosti výrobků, osob i vlivu na životní prostředí především v oblasti skleníkových plynů. Vedle toho provozuje stanice technické kontroly v Praze a Karlových Varech a laboratoře a zkušebny v Brně. Působí v 70 zemích světa a má přes 2500 zaměstnanců.

 

"Věříme, že v brzké době projde certifikací několik dalších obchodníků s ojetými vozy a český trh s ojetinami přestane být džunglí, ve které je nepoctivý obchodník dravec a zákazník lovnou zvěří," řekl na závěr Weinfurt.

 

 

Mediafax