strašná nehoda

TRAGÉDIE V CENTRU PRAHY: Auto smetlo dva chodce, spadli do Vltavy

Auto - nehoda Mánesův most
Zdroj: Mediafax
Na Mánesově mostě v Praze najelo auto do lidí, dva pravděpodobně po nárazu spadli do Vltavy

Krátce před sedmou hodinou večer smetlo auto na Mánesově mostě v Praze dva chodce do Vltavy. Jednoho už záchranáři vylovili a museli ho oživovat. Po druhém zatím bezvýsledně pátrají.

Obrovská tragédie se stala v podvečer v centru Prahy. Řidiče auta tam zřejmě postihl kolaps a srazil dva lidi. Oba skončili po nárazu ve Vltavě.


Podle informací agentury Mediafax se dva lidé zranili i v autě. Řidičem byl asi sedmašedesátiletý muž, spolujezdkyni bylo okolo 40 let.
 

Podle informací TV Nova přímo z místa nehody už potápěči vylovili jednoho člověka z vody. Našli ho až o několik stovek metrů dál po proudu poblíž nemocnice Na Františku. Záchranáři bezvládné tělo oživili a převezli do nemocnice.
 


Záchranáři intenzivně pátrají ještě po druhém sraženém chodci. Pátrání je ale velmi náročné. Proud Vltavy je silný a práci komplikuje i tma. Na místo proto zamířil vrtulník s termovizí.


"Přijali jsme oznámení od záchranářů o tom, že auto mělo najet do lidí a někteří měli spadnout do vody. Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému. Co se přesně stalo, zatím není jasné," uvedl pro TN.cz mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.
 

hmr tn.cz / hru