Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

návštěva ministra

Babiš rozcupoval Karlovy Vary. Kapitalismus tu ještě není, řekl

Místo, kam ještě nedorazil kapitalismus - tak dnes popsal ministr financí Andrej Babiš situaci v karlovarském hotelu Thermal. A kritikou kdysi výstavního hotelu, který spadá pod jeho ministerstvo, opravdu nešetřil.

Ministr financí si dnes hotel prošel od sklepa až po bazén, který je podle něj na nejlukrativnějším pozemku celého komplexu. A právě bazén by měl podle Babiše hotel spasit - ministr totiž navrhl jeho prodej ve veřejné dražbě, a to za nejvyšší možnou cenu.

 

Ministr dokonce prohlásil, že by bylo nejlepší, aby zchátralý a dlouho diskutovaný bazén koupil nějaký arabský šejk. Peníze z prodeje by pak měly zaplatit rekonstrukci hotelu. Tu by podle Babiše potřeboval celý komplex Thermalu - pokoje jsou podle něj strašné a jeho žena Monika by se prý zhrozila, jak jsou barevně sladěné.

 

 

K hotelovému wellnes centru se zase ministr vyjádřil tak, že pokud je to to nejlepší, co lázeňské město nabízí, tak jsou na tom Karlovy Vary dost špatně. Kromě Thermálu zavítal také do KV Areny a dlouho chátrajících Císařských lázní, o kterých se v příštích dnech bude bavit s ministrem kultury Hermanem, a pak se prý uvidí, co s nimi bude dál.

tn.cz / David Garkisch