na vaší hlavě

BABSKÉ RADY: 5 triků, jak se zaručeně zbavit VŠÍ a nepřijít o vlasy

Jak na vši
Zdroj: Thinkstockphotos

Vši se postupně stávají odolnými vůči chemickým látkám, které je měly spolehlivě usmrtit. Příčinou je časté používání těchto přípravků a organismus vší se jim stačil postupně přizpůsobit. Podle našich babiček není nutné si dávat na hlavu chemii. Přečtěte si babské rady, jak se zbavit zákeřných vší.

Vši se šíří také znečištěným ložním prádlem, hřebeny, kartáči na vlasy, čepicemi, kšiltovkami, parukami a skříňkami na převlečení ve školce. Veš dětská umí rychle šplhat po vlasech, na něž přilepuje svá vajíčka s víčky. Během deseti dnů se víčka otevřou, mladé vši vylezou a hned sají.
 

 
OLEJ S FRANCOVKOU
Namíchejte obyčejný stolní olej s francovkou v poměru tři ku jedné. Tedy více oleje než francovky. Vlasy je nutné dokonale promastit, zakrýt igelitovým sáčkem a nechat působit více než hodinu. Poté hlavu opláchněte běžným šamponem.


OCET

Jiné babské rady doporučují ocet. Ten se pořádně vmasíruje do vlasů a poté se hlava zabalí do igelitového sáčku a ručníku. Pokožka bude trochu červená, ale to je jen lehké podráždění, které za chvíli zmizí.
 

ŽEHLIČKA NA VLASY
Dobrým pomocníkem pro likvidaci hnid může být i žehlička na vlasy. Když si přejíždíte horkou žehličkou po vlasech, hnidy vlivem horka explodují.
 


TEA TREE
Účinnou prevencí proti napadení vší by měl být šampon s přídavkem tea trea oleje nebo samotný olej. Jeho silné aroma totiž odpuzuje vši.
 

SLIVOVICE
Podle našich babiček je ideálním způsobem, jak zahubit vši, polít si hlavu pořádně silnou slivovicí, zabalit a nechat několik hodin působit.
 

Po ošetření zavšivených hlav v rodině se soustřeďte na čistotu domácnosti. Všechno ložní prádlo je třeba vyprat na 90 stupňů. Soustřeďte se i na matrace, ty je nutné vyklepat a vyluxovat. Kostry postele omyjte dezinfekčním prostředkem. Je nutné vyperat všechno oblečení. Věci, které se nedají vyprat, dejte minimálně na jeden den do mrazáku.

tn.cz / bru