reakce dívek a žen

Bára (15) se pořezala o aplikátor tamponu: Stáhněte tu věc z trhu, volají Češky

Tampon - ilustrační_2
Zdroj: Isifa/Thinkstock

Případ, kdy se patnáctiletá Bára pořezala o aplikátor tamponu, šokoval české ženy. Ty volají, aby výrobek firmy Tampax okamžitě zmizel z trhu.

Anketa

Proč ke zranění Báry došlo?

Hlasovalo 594 lidí.
Patnáctiletá Bára z Prahy se pořezala o aplikátor tamponu, způsobila si tepenné krvácení a téměř vykrvácela. Život jí zachránili lékaři v motolské nemocnici. O případu informoval web Lidovky.cz. Dokonce existuje lékařská zpráva, která dokládá, jak a proč se zranění stalo. 
 

Aplikátor značky Tampax vyrábí společnost Procter & Gamble. Ta tvrdí, že si dívka za zranění může sama. Že si ho způsobila neodbornou manipulací s výrobkem - vyjádření firmy najdete ZDE.
 

Případ samozřejmě šokoval české dívky a ženy. Ty na facebooku a v internetových diskuzích volají po tom, aby firma výrobek stáhla z trhu.


 

Jejich hlasy říkají, že když se to stalo jednou, může se to stát i podruhé. Nejde o to, zda dívka manipulaci zvládla, ale že aplikátor a jeho ostré hrany skutečně mohou v citlivém ženském těle výrazně ublížit.
 


 

"Výrobce tamponů musí myslet hlavně na bezpečnost, když ví, že tampony používají i patnáctiletá trdla," myslí si jedna z diskutujících. Další žena na facebooku pak píše, že když se výrobce neomluví, tak přijde o zákaznice.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

sta TN.cz