Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.9. 2011 21:20

BÁTORA OPĚT URAZIL SCHWARZENBERGA! Někdo mi naboural Facebook, brání se úředník

Bátora a Schwarzenberg
Zdroj: tn.cz / Mediafax
Bátora a Schwarzenberg se opět přou

Zástupce vrchní ředitelky kabinetu ministra školství Josefa Dobeše (VV) Ladislav Bátora opět nešetřil kritikou a navezl se do ministra zahraničí Karla Schwarzeneberga (TOP 09). Na svém facebookovém profilu ho v úterý Bátora označil za senilního a jeho zednářské tendence popsal jako cestu do pekel.

"Projevuje se na něm senilita a jeho zednářské tendence jsou cestou do pekel," napsal Bátora. Všechny své výroky uveřejněné dnes na Facebooku ovšem Ladislav Bátora dementoval s tím, že mu někdo naboural Facebook.


Podívejte se na reportáž TV Nova

 

Své kontroverzní výroky tak Bátora nenechal stranou ani týden po tom, co byl šéfem rezortu školství Josefem Dobešem (VV) "degradován" z pozice personálního ředitele na pozici zástupce vrchní ředitelky kabinetu ministra a ředitele odboru akvizice a ICT. Přitom již minulý týden, kdy došlo k smíření v rámci vládní koalice, šéf rezortu Dobeš svého podřízeného varoval před dalšími útoky na politické představitele.

 

Bátora na Facebooku
Zdroj: Facebook official

 

PSALI JSME:

Schwarzenberg: Bátora by mohl ŘÍDIT SKLAD TUŽEK!

Schwarzenberg vyzval Nečase, ať řeší KAUZU BÁTORA!

 

Situace se vyhrotila 17. srpna krátce po začátku zasedání Nečasova kabinetu. Ministři za TOP 09 opustili jednání na protest proti pomluvám Bátory právě směrem k ministru zahraničí a předsedovi TOP 09.

 

Bátora na svém facebookovém profilu předtím pronesl na adresu ministra zahraničí slova: "Chudáček starej… To se mu to bezostyšně prská, když ví, že ho přinejmenším ze tří důvodů nemohu vyzvat na souboj..."

 

PSALI JSME:

Bátorovy výroky považuje premiér Nečas ZA BURANSTVÍ! Dobeš se OMLUVÍ

TOP 09 opustila jednání vlády! Kvůli výrokům úředníka ministerstva školství Bátory

 

Reagoval tak na Schwarzenbergovo vyjádření, kdy si vicepremiér a šéf české diplomacie v kauze pochodu gayů a leseb Prahou postěžoval, že si na Bátorovo odvolání nikdo netroufá a dodal: "Hodí se tam s odpuštěním jako pazdeří k jisté části těla…"

 

Strana TOP 09 požadovala, aby ministr Dobeš (VV) Bátoru odvolal, jinak budou nadále bojkotovat jednání vlády.

 

PSALI JSME:

Ministr Dobeš ustoupil TOP 09! Kontroverzní Bátora ve funkci skončí!

KALOUSEK: Dokud BÁTORA neodejde z ministerstva, na vládu se TOP 09 nevrátí...

 

Ministr školství pak na internetových stránkách rezortu zveřejnil omluvu, ve které však současně uvedl, že Bátoru neodvolá. O 14 dní později na nátlak koaličních partnerů však ustoupil a Bátoru z pozice šéfa personálního odvolal, ale zároveň mu nabídl post zástupce vrchní ředitelky kabinetu ministra a ředitele odboru akvizice a ICT.

tn.cz / Mediafax
Reklama