drsné playoff

Bitkaři útočili na hokejovém zápase. Přituhuje, už se perou i dívky! VIDEO

Začátek prvoligového hokejového playoff opět poznamenaly rvačky mezi radikálními fanoušky. Tentokrát se s ostrahou na stadionu střetlo tvrdé jádro fanoušků Třebíče během derby s Havlíčkovým Brodem - skončilo to několika zraněnými. Mezi rváči byly i dívky.

Při víkendovém hokejovém derby mezi Havlíčkovým Brodem a Třebíčí už snad ani nešlo o hokej. Byla to spíš válka v ochozech. Hokejoví fanoušci na Vysočině se rvali mezi sebou nebo s ostrahou a napadali i hokejové rozhodčí. Playoff vyhrocenou atmosféru ještě umocnilo.
 

"Riziková bývají hlavně vysočinská derby, a proto reagujeme tím, že nasazujeme členy antikonfliktního týmu," popsala opatření policejní mluvčí Kraje Vysočina Dana Čírtková. Ani to ale vždy nepomáhá. Do rvaček se navíc překvapivě čím dál častěji pouštějí i fanynky týmů.
 

 

Jaký byl výsledek víkendových rvaček? Několik zraněných a zadržených. Podle fanoušků, ale sobotní melu vyprovokovala ochranka. "Začala si ochranka, ti první do nás šli," tvrdí například jeden z příznivců Třebíče. Ovšem třeba při loňském listopadovém derby v Jihlavě třebíčští ultras bezdůvodně ničili stadion, házeli dělobuchy a světlice, kterými dokonce zranili jednoho člena ochranky.
 

Podívejte se na reportáž TV Nova:
 


 

Další vyhrocené zápasy jsou přitom za dveřmi. Už zítra a pozítří do Třebíče přijede Havlíčkův Brod. V hledišti se znovu čekají bitky a výtržnosti. Další posílení ostrahy na stadionech při derby zápasech slibují i hokejové kluby z Vysočiny.
 

tn.cz / gar