BLOKÁDA na Šumavě pokračuje, ozvali se i příznivci kácení!

Podle správy NP Šumava komplikuje blokáda ekologických aktivistů i poskytování první pomoci při úrazech turistů na Šumavě. Většina pracovníků Informační a strážní služby NP Šumava je totiž po dobu blokády Na Ztraceném v místě kácení, řekl agentuře Mediafax mluvčí parku Pavel Pechoušek.

"Přesto ale musejí strážci parku především zajišťovat povinnosti vyplývající ze zákona, jsou součástí složek Integrovaného záchranného systému ČR. Protestující tak narušují činnost lidí, kteří by měli vykonávat svoji každodenní práci," řekl Pechoušek.

 

Na výzvu operačního střediska zdravotnické záchranné služby ve čtvrtek odpoledne vyjely dva vozy s pracovníky strážní služby na Povydří k Turnerově chatě, kde se stala závažná nehoda. "Starší muž se zranil při pádu z přibližně třímetrové výšky do koryta řeky Vydry. Byl v šoku, nemohl se hýbat, ale byl při vědomí,“ popisují zasahující pracovníci.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Národní Park Šumava pošle mezi aktivisty TĚŽKOU TECHNIKU!

 

"Museli jsme operativně přesunout některé pracovníky naší služby tak, aby byla zároveň zajištěna bezpečnost všech lidí Na Ztraceném, kde probíhá blokáda. I přes všechny překážky, které blokáda způsobuje, bylo naší povinností poskytnout zraněnému první pomoc," dodává Petr Šrail, vedoucí oddělení Informační a strážní služby NP Šumava.

 

Policejní klatovské mluvčí Dana Limanová v pátek odpoledne agentuře Mediafax sdělila, že policie zadržela dva z protestujících ekologů a předvedla je na služebnu. Tuto informaci potvrdila i představitelé Hnutí Duha.

 

Ozvali se i fanoušci kácení

 

Zhruba 200 příznivců současného kácení kůrovcem napadených stromů se sešlo v pátek ráno v Modravě na Šumavě. Dřevorubcům a zasahujícím policistům pak do lesa přinesli borůvkové koláče jako symbol zdravého lesa.

tn.cz / Mediafax