Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 12. 2013
chytří bobři

Bobři převezli lovce. Schovali se, dokud nevypršelo povolení k odstřelu!

Zdroj: TV Nova

Bobři vyhráli - v Březolupech na Uherskohradišťsku převezli myslivce i úředníky. Obec získala povolení k jejich odstřelu. Střelci na ně číhali, ale nedočkali se. A mezitím jim vypršela udělená výjimka.

Bobři se na Uherskohradištsku přemnožili a Březolupským provrtali hráz rybníka tak, že chalupám hrozilo zaplavení. Když obec konečně získala povolení k odstřelu, mysleli si všichni, že mají vyhráno.
 

Jenže to by nebyli chytří bobři, aby situaci ještě více nezamotali. Stačilo prvních pár výstřelů a hlodavci se schovali tak, že je už nikdo neviděl.
 

 

Myslivci u rybníka strávili několik večerů. A obec mezitím přišla o měsíční povolení k likvidaci hlodavců, které získala jako jediná v zemi. "Výjimka, kterou stanovil krajský úřad pro letošní rok vypršela, do té doby se podařilo odstřelit tři mláďata," povrdil přírodovědec Vlastimil Kostkan.
 

V norách se přitom schovává minimálně šest bobrů, kteří ve dne v noci provrtávají hráz až do hloubky deseti metrů. A voda může obec kdykoli zaplavit. Dochází ke spojení obtokového kanálu s rybníkem a dochází k ohrožení obce.
 

Obec se nechce vzdát a vyřizuje na další rok výjimku novou. Druhou šanci prý dostanou myslivci na jaře.

tn.cz / gar
Reklama