Kampaň přiostřuje

Boj o Hrad: Fischer korumpuje novináře, tvrdí Franz

Franz
Zdroj: Mediafax

Vladimír Franz v boji o Hrad na sebe dosud upozorňoval zejména svým nekonvenčním zjevem. Nyní ale známý výtvarník přitvrdil. Napadl svého konkurenta, že korumpuje novináře.

Výtvarník a prezidentský kandidát Franz tvrdí, že Fischer s sebou vzal do USA novináře a platil jim cestu. Ti pak údajně o Fischerovi psali pozitivně. Franz to považuje za korupční jednání, proto na to upozornil na svém facebooku. 
 

"Jsem šokován informacemi o pozadí mediálního pokrytí cesty Jana Fischera do USA, které přinesl týdeník Respekt. Kandidáta, jehož média označují za favorita voleb, doprovázeli novináři z deníku Právo a časopisu Týden. Na tom by asi nebylo nic zarážejícího, pokud by jejich zájem o tuto cestu byl čistý. Jenže nebyl. Oba redaktoři cestovali na náklady Jana Fischera a tuto skutečnost se jejich čtenáři z článků, které pak tito autoři napsali, nedozvěděli. Šlo tedy o skrytou placenou inzerci. To v lepším případě. V tom horším bylo pozitivní referování o zahraniční kampani tohoto kandidáta výsledkem korupce novinářů," napsal Franz.
 

Podle týdeníku Respekt zaplatil Fischer za novináře 140 tisíc korun. "Když to bylo zadarmo, byl bych blázen, kdybych na to nekývl,“ řekl Respektu šéfredaktor deníku Právo Zdeněk Porybný, kterému na cestě do USA po boku Fischera nepřijde nic divného. 

 

sta TN.cz