agresivní tur

Útok zvířete: Ženu napadla KRÁVA!

Čtyřicetiletá pracovnice zemědělského družstva skončila s vážným zraněním v nemocnici poté, co ji napadla kráva. Neštěstí se stalo v Tatenicích na Orlickoústecku. Žena má pohmožděný hrudník, podle lékařů ale bude v pořádku.

Podle záchranářů se několikatunové zvíře najednou splašilo a ženu napadlo. Ta se nedokázala příliš bránit. Jalovice ji nejdříve nabrala na rohy, přimáčkla ji ke zdi a poté na ni zaútočila znovu hlavou. Podle svědků ošetřovatelka letěla ještě dva metry vzduchem.
 

Po celou dobu byla při vědomí, stěžovala si ale na pálivou bolest. Lékaři nechtěli nic podcenit, proto na místo ještě přivolali vrtulník a ten ji přepravil do nemocnice v Hradci Králové. Případ vyšetřuje také policie, ženě se ale tak špatně dýchalo, že u ní nemohla být provedená dechová zkouška. Podle lékařů bude žena v pořádku, má zlámaná dvě žebra a je samá modřina. Její léčba sice potrvá ještě několik týdnů, jedno je jisté, měla velké štěstí.
 

"Úrazy hrudníku způsobené velkým zvířetem bývají velmi často závažné. Hrozí poranění vnitřních orgánů, hrudníků, vykrvácení, hmoždění plic, srdce a podobně," řekla lékařka Helena Škuligová.
 

TN.cz