odseděl si to

Boss Jonák jde z basy po 18 letech, ale jeho Discoland chátrá. FOTO

Jonákův DISCOLAND chátrá
Zdroj: Czech Press Photo / TN.cz
Téma:

Ivan Jonák, majitel kdysi slavného Discolandu Sylvia v pražské Libni, si už brzy odpyká celý osmnáctiletý trest za objednání vraždy své manželky. Na konci dubna vyjde z věznice a bude volný. Nyní osmapadesátiletý muž, o kterém se mluvilo také jako o šéfovi podsvětí, zatím neví, co bude dělat. Sní ale o obnově Discolandu.

Jonák byl majitelem na tehdejší poměry luxusního Discolandu. Podnik byl proslulý bujarými večírky. Častými hosty byli lidé z podsvětí, ale i politici. Jonák nakonec skončil jako vrah ve vězení. Vinu vždy odmítal. Odpykal si celých osmnáct let. Nejdřív strávil dva roky ve vazbě. Na svobodě byl naposledy před šestnácti lety - v roce 1998.

 

"Tenkrát v té době to fungovalo celé jinak. Myslím si, že to bude zvládat těžko. I když je silný chlap. Ale myslím si, že to bude zvládat těžko, protože ta doba se posunula a je to vlastně jiný svět v tuhle chvíli," říká Jonákův kamarád.

 

Jonákův DISCOLAND chátrá

1
/
4
Zdroj: TN.cz
Jonákův DISCOLAND chátrá - 1

 

Když šel Jonák za mříže, premiérem byl Josef Tošovský. Václav Havel byl podruhé zvolen prezidentem. Čeští hokejisté vyhráli olympiádu v Naganu. Připojení k internetu vůbec nebylo běžné, měla ho pouze čtyři procenta lidí, oproti dnešním sedmdesáti procentům. Mobilní telefon měl jen každý desátý člověk.

 

 

Od té doby se všechno změnilo, Jonák přijde do úplně jiného světa. Jedna věc se ale nezměnila. Jonákovi stále patří část Discolandu. Tedy zatím. Rozsáhlá budova i se sousedním pozemkem v Libni Jonákovi nejspíš dlouho nezůstane. Podle výpisu z katastru nemovitostí sice stále patří jemu a jeho dvěma dcerám, ale kvůli dluhům je v exekuci. A exekutoři už nařídili prodej nemovitosti.

 

Podívejte se na reportáž:

 

 

Dům přitom pomalu chátrá. Třeba bývala luxusně vybavená terasa. Ve vchodových dveřích je rozbité sklo. Z domu odpadávají zrezlé okapy a omítka je postříkaná sprejery. Jonák si ale věří a ve vězení se chlubil, co všechno by na svobodě dokázal.

 

Co bude opravdu dělat, to ale sám neví. Může znovu začít podnikat. Stále má aktivní živnostenské oprávnění, které získal před dvaceti lety. Pouhý měsíc po vraždě své ženy.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
s přispěním H. Hanslíka TN.cz