Bratr Klasnové skončil v Mladé frontě Dnes, měl donášet do ABL!

Kateřina Klasnová - Věci veřejné
Zdroj: Mediafax
Kateřina Klasnová je známější ze sourozenců Klasnových

Deník Mladá fronta Dnes (MfD) začátkem dubna ukončil po 12 letech spolupráci se svým vedoucím IT oddělení Filipem Klasnou, bratrem místopředsedkyně VV Kateřiny Klasnové, upozornil v neděli server ParlamentníListy.cz. List uvedl, že Klasna měl být v kontaktu s detektivy z ABL.

"Jako důvod mu byla předestřena skutečnost, že pro něj určitě nemůže být příjemné, když se stále píše o jeho blízkých," citují ParlamentníListy.cz svůj zdroj, který si přál zůstat v anonymitě. Klasna má v příbuzenstvu nejen sestru Kateřinu, ale také jejího manžela a svého švagra Víta Bártu (VV).
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:


 

Práci ve vydavatelství MAFRA, která deník MfD vydává, Klasna podle informací ParlametníchListů.cz skončil 6. dubna.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Boj o šéfa VV: Klasnová dává přednost Johnovi před manželem!
 

"Důvodem rozhodně nebylo to, že byl pan Klasna bratrem Kateřiny Klasnové. Odchod proběhl na základě oboustranné dohody," řekl zástupce šéfredaktora MfD Jiří Kubík. "K této dohody byly velmi vážné důvody. Jednalo se o jeho mimoredakční aktivity k jiné firmě než firmě Mafra. Byla to bezpečností agenturu ABL," upřesnil.
 

Začátkem dubna ve VV gradovala aféra okolo předávání peněz tehdejšího ministra dopravy Bárty dvěma teď už bývalým poslancům strany, Jaroslavu Škárkovi a Kristýně Kočí. Navíc jen dva dny zbývaly do vydání materiálu, který v MfD upozornil na Bártův dlouholetý plán získat vliv v politice na pomoc svému byznysu. Bárta až do nástupu do vlády vedl bezpečnostní agenturu ABL.
 

Novinář Jaroslav Kmenta, který údajný plán Víta Bárty v MfD zveřejnil, v pátek uvedl podrobnosti, které sestavení materiálu provázely. "Také jsme zjistili, že se mi někdo snažil dostat do počítače, který je volně připojený na síť, což nebylo moudré ani prozíravé, protože v něm nic důležitého neschraňuji," uvedl Kmenta a dodal: "Veškeré získané dokumenty jsem předával rovnou svým šéfům, kteří je pak ukládali na bezpečná místa." IT v MfD měl na starosti právě bratr Klasnové Filip.
 

Klasna podle ParlamentníchListů.cz živí čtyři děti, má hypotéku a je bez práce.

tn.cz / Mediafax