hádají se o zákonech

Brutální hádka ve sněmovně! Kalousek se obul do suchého zákona!

Dlouhé jednání sněmovny vysílilo některé zákonodárce natolik, že si při projevech přestali dávat pozor na jazyk. Od řečnického pultíku tak sálem zněly vulgární výrazy, ale i nařčení z opilosti.

Byl to dlouhý den, během kterého jednací sál sněmovny jako obvykle sršel silnými výrazy.K večeru se ale začalo přiostřovat.
 

"Na základě diskuse, která proběhla v posledních desítkách minut, si dovoluji konstatovat, že vaše osvícené nařízení o zákazu nalévání alkoholu projevilo se jako zcela neúčinné. Poraďte se, prosím, s paní místopředsedkyní Jermanovou a navrhněte něco efektivnějšího, nebo to zrušte," řekl Miroslav Kalousek z TOP 09.
 

Miroslav Kalousek se tak opřel do několika svých předředřečníků. Nutno ale podotknout, že alespoň malý důvod k pochybám mít mohl. "Tady jsem to slyšel a z nás děláte debily, ano, asi jsme si to dneska zasloužili, je to možné," řekl poslanec Josef Hájek z ANO.
 

 

Poslanci, kterých se nařčení z opilosti týká, ale Miroslava Kalouska brali s rezervou. "Skutečně tam vypukl zmatek, pan Kalousek to s jistou nadsázkou kritizoval, ale myslím si, že ani on v tu chvíli nemyslel, že někdo pije - pokud byl střízlivý," řekl poslanec Martin Komárek z ANO.
 

To ale nemění nic na tom, že takzvaný suchý zákon předsedovi poslaneckého klubu TOP 09 nejspíš leží v žaludku.
 

"Kalousek je člověk, který dokáže svůj názor vecpat kdykoliv kamkoliv, když se ho zeptáte, kolik proteče ve Vltavě vody, tak odpoví, že Kalousek je nejlepší," dodal Komárek.
 

Miroslav Kalousek jednání komentovat nechtěl. Silná slova prý použil proto, že mu diskuse připadala absurdní.
 

TN.cz