Tragédie na závodech

Smrt na rallye! Náraz do zdi kostela nepřežil bubeník kapely Empire

Na následky nehody zemřel včera ve večerních hodinách na 40. Rallye Český Krumlov Aleš Zimolka, bubeník rockovékapely Empire.

Havárie se stala na rychlostní zkoušce číslo 12 v obci Cetviny. Po leteckém převozu do nemocnice v Českých Budějovicích Zimolka po několika hodinách svůj boj o život prohrál.

 

Řidič auta Petr Pelech, který nezvládl řízení a narazil do zdi kostela, je v budějovické nemocnici. Má sice vážná zranění, ale měl by být mimo ohrožení života.


"Hluboce cítíme s pozůstalými a týmem a dovolte, abychom jim zatím alespoň takto, vyjádřili upřímnou soustrast,“ napsal ve vyjádření na webových stánkách Rallye Český Krumlov ředitel závodu Jindřich Kunc.


Smrt bubeníka zasáhla i kapelu Empire "Pro všechny z nás, a pro Empire obzvlášť, je to obrovská tragédie. Aleši, budeš nám všem chybět a budeme na Tebe vždy s láskou vzpomínat,“ stojí na stránkách kapely.


 

Poslechněte si jednu z nejznámějších písní skupiny Empire:

 

Skupina Empire byla založena koncem roku 2005. Hraje hardrock inspirovaný stylem 70. a 80. let. Vydala dvě alba Lobotomie a Zrození draka. "Je to hrozný. Nevěřím tomu a moc to bolí,“ napsala na diskusním fóru kapely jedna z jeho fanynek.


ČTĚTE TAKÉ:

Opilec naboural autem plným lidí do stromu, mladá žena nepřežila


Aleš Zimolka působil v kapelách Dick O'Brass, Markýz John, Merlin, nebo ZOO.

fim, vrl TN.cz