Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Bývalá ústavní soudkyně Wágnerová chce do politiky. Do Senátu kandiduje za zelené

Eliška Wágnerová se chce stát senátorkou. Bude kandidovat v obvodu Brno - město jako nezávislá na kandidátce zelených. Láká ji spolupráce s mladými lidmi.

Bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová bude kandidovat do senátu za Stranu zelených. Agentuře Mediafax to v Brně řekla sama Wagnerová při pondělní tiskové konferenci věnované svému dalšímu veřejnému angažmá.

 

Wagnerová odešla z funkce ústavní soudkyně minulou středu poté, kdy jí vypršel desetiletý mandát. Požádala při té příležitosti o několik dní na rozmyšlenou, kudy se bude její další kariéra ubírat.


PSALI JSME:

Konec ústavní soudkyně Wágnerové: Na hrad nechce, do politiky možná

 

"Strana zelených jako jediná obstála před dvěma lety v mediálním testu odolnosti proti korupci. Láká mne spolupracovat s mladými lidmi, u Ústavního soudu jsem s nimi udělala ostatně výbornou zkušenost," řekla Wagnerová. Za zelené bude kandidovat do Senátu v obvodu Brno-město jako nezávislá. Wagnerová si mohla své veřejné angažmá vybírat. "V posledních dnech se nabídky jen hrnuly," připustila.

 

Wagnerová musí ještě projít ve Straně zelených schvalováním na krajské stranické konferenci.

 

Angažmá respektované soudkyně přivítal šéf zelených Ondřej Liška. "Paní Wagnerová představuje v našich očích princip obhajoby veřejného zájmu a nezávislosti," řekl.

muf tn.cz / Mediafax