BÝVALÝ AGENT STB: U plzeňské policie má vysokou hodnost! UDÁVAL

Policie - Ilustrační foto
Zdroj: TN.cz

Devětačtyřicetiletý Milan Knopp, jehož jméno figuruje na estébáckém seznamu agentů bývalé vojenské kontrarozvědky (VKR), v současné době zastává významný manažerský post na Krajském policejním ředitelství v Plzni a má hodnost podplukovníka. Píše o tom v úterý deník Právo.

Za komunistického režimu přitom špehoval a udávala lidi, později sám řídil udavače, které ke spolupráci naverboval. Ze svazku je mj. patrné, že šmíroval a podával hlášení nejen na lidi mimo vojsko, ale "bonzoval“ i na své kolegy. Jeho prvním ostrým testem bylo předat informativní poznatky důstojníkům domažlického operačního střediska.

 

Z titulu své funkce se tak dostane ke všem informacím západočeských policistů, a to i k těm, které podléhají utajení. Podle zjištění Práva získal totiž od Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) prověrku, která ho opravňuje pracovat s důvěrnými materiály.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Záhrobský se omluvil Šťastnému za obvinění ze spolupráce s StB

 

Knopp v současné době vykonává funkci koordinátora krajského policejního ředitele. Nedávno na toto místo vyhrál výběrové řízení. Zařazen je v deváté platové třídě, tedy stejně jako policisté v ředitelských a dalších významnějších velitelských funkcí. Jeho nadřízeným je pouze krajský policejní šéf.

 

"Je na pozici, kde není nutné lustrační osvědčení. Nemá žádné velitelské pravomoci, sám o sobě nemůže vydávat rozkazy. Plní pouze moje úkoly, které jsou spíše administrativního rázu,“ prohlásil krajský policejní šéf Jaromír Kníže s tím, že Knopp sice vyhrál výběrové řízení, ale funkcí je zatím pouze pověřen.

tn.cz / Mediafax