Bývalý poradce exministra Drobila OBVINĚN kvůli KORUPCI!

Policie obvinila Martina Knetiga, bývalého poradce exministra Pavla Drobila (ODS), z nepřímého úplatkářství kvůli údajné korupci na Státním fondu životního prostředí (SFŽP). Informace Mediafaxu ve čtvrtek potvrdila mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.

"Mohu potvrdit stíhání jedné osoby v souvislosti s fondem životního prostředí," uvedla Zenklová. Tou osobou je podle informací Mediafaxu bývalý Drobilův poradce Martin Knetig.

 

Nepřímého úplatkářství se podle policie měl dopustit při ukládání finančních prostředků fondu do bank.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VYŠETŘOVÁNÍ ODLOŽENO! Exministr Drobil prý Michálka NEUPLÁCEL

 

Protikorupční policie případ odmítla komentovat.

 

Kauzu na SFŽP rozpoutal loni na podzim jeho bývalý šéf Libor Michálek. Údajné machinace při přidělování státních zakázek na SFŽP mají dokazovat nahrávky, které Michálek pořídil. Na tajně pořízených nahrávkách Martin Knetig popisuje, jak prostřednictvím manipulací se zakázkami sehnat peníze na financování Drobilovy politické kariéry. Drobil Michálka ještě před zveřejněním nahrávek odvolal, sám poté rezignoval.

 

Michálek o údajné korupci informoval premiéra Petra Nečase (ODS) i tehdejšího ministra vnitra Radka Johna (VV), ti jej však nasměrovali zpět k Drobilovi. Policie proto vyšetřovala jak manipulaci se zakázkami a podezření na korupci ze strany Drobila, tak i právě premiéra a ministra vnitra, kteří se podle trestního oznámení měli dopustit trestného činu neoznámení korupce.

 

V případě Nečase a Johna podle policie k trestnému činu nedošlo, tuto část případu proto v březnu protikorupční policie odložila. V polovině června policie odložila i vyšetřování další části případu, kdy se měl Drobil Michálka pokusit umlčet příslibem lepšího místa. Detektivové ale tvrdí, že Drobila stíhat chtěli a že případ odložili pouze na pokyn žalobkyně. Ta to odmítla. Postup státní zástupkyně proto ještě zkontroluje Nejvyšší státní zastupitelství.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax