Koukal nadýchal

Bývalý primátor Prahy Koukal řídil pod vlivem alkoholu! To mám z Rakouska, hájí se

Téma:

Bývalý pražský primátor Jan Koukal řídil pod vlivem alkoholu. Policie ho zastavila v rámci velké akce, která v noci v pražských ulicích probíhala. Koukal jel podle svých slov z koncertu, kde si dal s přáteli jednu skleničku šampaňského.

Policisté mu naměřili čtyři desetiny promile alkoholu v dechu. Poklidná cesta z centra Prahy to pro Jana Koukala včera v noci rozhodně nebyla. Nebo možná ano, ale jen chvíli. Během noční akce zastavila policie také bývalého pražského primátora.

 

Když se ho reportéři TV Nova dnes na jeho včerejší cestu ptali, omlouval alkohol za volantem svým šestiletým pobytem v Rakousku. Tam působil jako český velvyslanec: "Já jsem jel z koncertu, a to víte, jsem z toho Rakouska zvyklý, že tam je hranice 0,5, a že si můžete dát před tím koncertem sklenku šampaňského s kamarády, což jsem učinil."

 

V dechu mu ale policisté naměřili 0,4 promile alkoholu, a tak to spíš vypadá, že toho bývalý senátor vypil o něco víc, anebo to nebyla sklenka před koncertem, ale po něm.

 

 

Pražský primátor z 90. let, diplomat a dnes mimo jiné člen dozorčí rady Institutu Václava Klause, může přijít o řidičský průkaz. Hrozí mu také pokuta a trestné body.

Související témata:
pet TN.cz