Čeká nás teplý květen plný májových dešťů

Jaro v ulicích - ilustrační foto-6
Zdroj: Mediafax
V posledních dnech měsíce se může teploměr vyšplhat až na 26 stupňů Celsia.

Duben plný dešťových přeháněk vystřídá sice deštivý, ale teplý květen. V závěru měsíce teploty až 26 stupňů Celsia.

Deštník by se měl stát stálým vybavením tašek a kabelek. Podle předpovědí meteorologů bude v květnu hodně pršet. "Nejde ale o nic neobvyklého. Srážkově má být květen naprosto normální," upozornila meteoroložka Meteopressu Dagmar Honsová s tím, že květnový průměr srážek je 74 milimetrů.


Aktuální předpověď počasí najdete TADY.

1. až 10. května 2010

První květnový víkend bude deštivý a občas se dočkáme bouřek. "Obloha bude převážně oblačná až zatažená s přeháňkami nebo občasným deštěm," řekla meteoroložka. V polovině této dekády by se na horách mohl padat ještě déšť se sněhem. V závěru tohoto období se bude obloha vyjasňovat a srážky začnou slábnout.

PSALI JSME:

Bouřky o čarodějnicích přejdou v májové deštíky
 

"Ranní teploty budou zpočátku v rozmezí 6 až 11 stupňů Celsia, postupně klesnou na 3 až 7 stupňů Celsia. Přes den budou ze začátku teploty mezi 17 až 22 stupni Celsia. Poté klesnou až na 8 až 12 stupňů Celsia," informovala Honsová.

11. až 20. května 2010

Ledoví muži, kteří v tomto období slaví svůj svátek letos výsadbu v květináčích a na záhoncích příliš neohrozí. "Může za to velká oblačnost, kterou v tomto období očekáváme," vysvětlila meteoroložka. V druhé polovině období bude převážně polojasno. Pršet bude jen ojediněle.

Ranní teploty budou 5 až 12 stupňů Celsia. Přes den se teploměr vyšplhá až na 23 stupňů Celsia.

21. až 31. května 2010

Na začátku tohoto období bude přetrvávat polojasno, ale oblačnost bude postupně přibývat a občas se mohou v tomto období objevit přeháňky, někde i bouřky.

Ranní teploty budou 7 až 13 stupňů Celsia. Denní teploty budou v závěru měsíce nad 20 stupni Celsia, někde mohou dosáhnout hodnot až 26 stupňů.

Průměrná květnová teplota je 12,3 stupně Celsia.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

muf TN.cz